Moto.net.pl - Trujące i zagrażające zdrowiu opony z Chin
   Na stronie znajduje się:
   2723 zdjęc oraz 62 filmów.  


  

      Aktualności
      Galerie
      Tuning
      Cars & Girls
      Dziewczyny
      Tapety na pulpit
      Lowrider
      Car Audio
      Drift
      Zloty
      Modele
      4x4
      Video

      Katalog stron
      Strona główna
      Szukaj
      Linki
      Banery i buttony
      Dla webmasterów
      Redakcja
      Ogłoszenia Dębica


Trujące i zagrażające zdrowiu opony z ChinProdukty z Chin zawsze budzą wiele emocji - są bardzo tanie w stosunku do artykułów wyprodukowanych w innych krajach, a zarazem posiadają opinię nietrwałych, mających bardzo złą jakość. Dlatego też chińskie opony nie cieszą się uznaniem wśród kierowców. Wiele z nich zawiera szkodliwe substancje groźne dla zdrowia i życia człowieka. Od 2010 roku w Unii Europejskiej istnieje zakaz wykorzystywania olejów aromatycznych przy produkcji opon. Mimo to, do dziś specjalne kontrole znajdują te rakotwórcze substancje w oponach z Chin.

Z pewnością zachowanie chińskich opon na drodze nie gwarantuje pełni bezpieczeństwa. Eksperci zalecają takiego rodzaju ogumienie jedynie tym osobom, które jeżdżą niewiele i używają pojazdu głównie do jazdy po mieście. Opony z Chin charakteryzują się długą drogą hamowania, często też nie odprowadzają wody spod kół. Pomimo tych wad, są to opony, które cieszą się opinią stosunkowo trwałych, dlatego też mają grono swoich zwolenników.

Przeprowadzono specjalne badania porównujące opony chińskie z oponami znanych i cenionych producentów. Okazało się, iż przy zachowaniu niewielkich prędkości, poruszanie się po suchej i równej nawierzchni może być tak samo zadowalające zarówno na oponach chińskich, jak i tych sprawdzonej marki. Jednak pokonywanie zakrętów jest o wiele łatwiejsze, kiedy samochód wyposażony jest w inne opony niż chińskie - te dawały poczucie niestabilności, skręcały wolniej i szerzej.

Rozpoznanie opony chińskiej nie jest trudne - posiada ona napisy w języku chińskim. Co więcej, oznaczona jest ona napisem "wyprodukowano w Chinach". Należy też uważać na podróbki z Chin, których nazwy są bardzo podobne do prawdziwych, sprawdzonych producentów ogumienia. Nie należy jednak traktować wszystkich chińskich opon jako tych najgorszych - istnieją też takie, które są chwalone przez kierowców. Trudność w znalezieniu dobrych opon z Chin może polegać na tym, iż znajduje się tam około 100 producentów i wybór produktów jest ogromny.


Data dodania: 19.06.2012

Adres artykułu:

Losowa galeria:
Dziewczyny


© Copyright 2002 - 2011 by Moto.net.pl