Moto.net.pl - Chrysler wskrzesi kolejną legendę "muscle car"?
   Na stronie znajduje się:
   2723 zdjęc oraz 62 filmĂłw.  


  

      Aktualności
      Galerie
      Tuning
      Cars & Girls
      Dziewczyny
      Tapety na pulpit
      Lowrider
      Car Audio
      Drift
      Zloty
      Modele
      4x4
      Video

      Katalog stron
      Strona główna
      Szukaj
      Linki
      Banery i buttony
      Dla webmasterĂłw
      Redakcja
      Ogłoszenia Dębica


Chrysler wskrzesi kolejną legendę "muscle car"?


Należąca do Chryslera nieistniejąca już marka Plymouth w 1964 roku przedstawiła model Barracuda. Samochód ten uchodzi za jednego z protoplastów tzw. "pony cars", których najbardziej znanym przedstawicielem stał się Ford Mustang.

Plymouth Barracuda, do którego z czasem przylgnął przydomek "Cuda" produkowany był do 1974 roku. Ale do historii przeszedł model z 1970 powstały na skróconej platformie Chryslera oznaczonej jako E-body. Wersja sportowa oferowana była oficjalnie pod nazwą "Cuda" i w najmocniejszej wersji dysponowała piekielnie mocnym silnikiem HEMI 426 o pojemności siedmiu litrów! Auto było tak szybkie, że do modeli HEMI 426 i HEMI 440+6 instalowano zupełnie nowe wzmocnione zawieszenie i układy przeniesienia napędu zdolne przenieść potężną moc na tylne koła. Legendarna "Cuda" załatwiała dystans ćwierć mili w rekordowym czasie 13 sekund. Do dziś auta z tego okresu należą do najszybszych aut Ameryki.
Na trwających w Las Vegas targach SEMA Chrysler pokazał nowe wcielenie legendarnej "Cuda" zbudowanej w oparciu o nowego Challengera, po którego już ustawiają się kolejki chętnych. Jeśli dojdzie do reaktywacji Barracudy, otrzyma ona prawdopodobnie logo Dodge'a. Auto pokazane na SEMA jest jedynie konceptem z wnętrzem w całości przejętym od Dodge'a Chargera, ale historia wskrzeszenia Challengera dobitnie wskazuje, że Chrysler ma w zanadrzu kolejnego asa w rękawie.Źródło: CarScoop, Informacja Mototarget

Losowa galeria:
3 Rajd Magurski


© Copyright 2002 - 2011 by Moto.net.pl