Moto.net.pl - Dodge Ram - Najmocniejsza półcięzarówka Ameryki w nowym wydaniu
   Na stronie znajduje się:
   2723 zdjęc oraz 62 filmĂłw.  


  

      Aktualności
      Galerie
      Tuning
      Cars & Girls
      Dziewczyny
      Tapety na pulpit
      Lowrider
      Car Audio
      Drift
      Zloty
      Modele
      4x4
      Video

      Katalog stron
      Strona główna
      Szukaj
      Linki
      Banery i buttony
      Dla webmasterĂłw
      Redakcja
      Ogłoszenia Dębica


Dodge Ram - Najmocniejsza półcięzarówka Ameryki w nowym wydaniuJedną z najważniejszych premier rozpoczętego wczoraj salonu samochodowego w Detroit jest nowy Dodge Ram - najmocniejsza półciężarówka Ameryki.

Kilka tygodni temu jako pierwsi zaprezentowaliśmy Państwu pierwsze zdjęcie Dodge'a Ram 2009, które ukazało się na internetowej witrynie firmy Mopar - oficjalnego tunera i dostawcy akcesoriów do aut koncernu Chrysler. Nasze przypuszczenia co do wyglądu nowego Rama potwierdziły się podczas wczorajszej prezentacji tego modelu w Detroit.

Może Dodge Ram nie dorównuje w statystykach sprzedaży Fordowi F-150, ale za to daje mu porządny wycisk na drodze. I nic nie wskazuje na to, że mogłoby się to zmienić. Pod maskę Rama trafiły jeszcze mocniejsze silniki typu HEMI. Nowa generacja tych jednostek o pojemności 5,7 litra dysponuje bowiem mocą 380 KM i maksymalnym momentem obrotowym 548 Nm. Umożliwia to sprint od 0-60 mph (0-96 km/h) w czasie poniżej siedmiu sekund. Mówimy tu o ważącym grubo ponad dwie tony kolosie, przy którym Mercedes Sprinter wygląda jak samochód liliputa do rozwożenia mleka. Jest jeszcze słabsza 4,7 litrowa wersja Ram V8 o mocy 310 KM i 3,7 litrowe V6/215 KM.

Wkrótce pojawi się też doładowany diesel i wersja hybrydowa. Nowy Ram szczególnie w wersji z podwójną kabiną Quad Cab oferuje wygodne warunki podróżowania dla pięciu osób, nawet jeśli to Amerykanie na codzień stołujący się w "restauracjach" McDonald. Jedną z nowości są praktyczne zamykane schowki umieszczone po bokach burt ładunkowych zdolne pomieścić aż 120 półlitrowych puszek z piwem - każda!

Źródło: Dodge, Informacja Mototarget
Data dodania: 18.01.2008

Adres artykułu:

Losowa galeria:
BMW


© Copyright 2002 - 2011 by Moto.net.pl